فارسی | English
خانه |
پايان نامه هاي شهري |
مقالات شهري |
جستجو در مقالات و پايان نامه ها |
مفاهيم |
درباره مدیریت شهری |
قانون |
اخبار |
معرفی کتاب |
نظرات |
خدمات |
ثبت نام |
آرشیو اخبار
آخرین ارسال ها
امکان خروج از بازار طی ۴ دقیقه با افتتاح تونل امیر کبیر


12:48 ب.ظ ۱۳۹۳/۳/۱۸

شهردار تهران با بیان این که مسیر تونل امیر کبیر حدود سه کیلومتر است و دسترسی های شمالی و جنوبی بزرگراه امام علی(ع) را برقرار می کند، گفت: خروج از بازار یکی از مشکلاتی بود که در این منطقه وجود داشت که با افتتاح این تونل دسترسی مناسب برای خروج از بازار فراهم شد و در صورتی که شهروندان با سرعت مطمئنه حرکت کنند، طی چهار دقیقه می توانند به سمت شمال، جنوب و شرق تهران ادامه مسیر دهند.

به گزارش تهران سما دکتر محمدباقر قالیباف در حاشیه افتتاح تونل امیر کبیر جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت : مرکز شهر همیشه یکی از پرترافیک ترین نقاط شهری تهران بود و طرح ترافیک نیز همیشه به همین دلیل اجرایی شده است. سه راه امین حضور، انتهای خیابان شوش و امیرکبیر نیز یکی از این نقاط حساس و محل هایی است که همیشه در آن ترافیک وجود داشته است.

وی تاکید کرد: تونلی که امروز به عنوان تونل امیر کبیر افتتاح می شود،قبلا جزو طراحی های اجرای تونل نبوده است، اما بعد از آنکه بزرگراه امام علی(ع) به صورت شمالی و جنوبی قطعی شد و همه دسترسی های شرقی و غربی آن نیز برقرار شد، مقرر شد تا دسترسی تونل امیر کبیر به بزرگراه امام علی (ع) نیز برقرار شود. این در حالی است که که قبلا دسترسی این تونل به خیابان 17 شهریور برقرار شده بود.

شهردار تهران کار طراحی تونل امیر کبیر را بسیار سخت توصیف کرد و گفت: مسیر این تونل حدود سه کیلومتر است و دسترسی‌های شمالی و جنوبی بزرگراه امام علی(ع) را برقرار می کند. در حقیقت خروج از بازار یکی از مشکلاتی بود که در این منطقه وجود داشت اما ما توانسته ایم دسترسی مناسب را برای خروج از بازار فراهم کنیم و در صورتی که شهروندان با سرعت مطمئنه حرکت کنند، طی چهار دقیقه می توانند به سمت شمال، جنوب و شرق تهران ادامه مسیر دهند.

وی تاکید کرد: کارکرد تونل امیرکبیر به بزرگراه امام علی(ع) بیشتر با نگاه تخلیه ترافیک از بازار به سمت بیرون شدن از حوزه مرکزی است نه برای ورود به بازار که حجم ترافیک را بیشتر کند. از این رو در طراحی که انجام داده ایم شهروندان برای ورود به این منطقه تنها می توانند در آینده از حمل و نقل عمومی و اتوبوس استفاده کنند.

دکتر قالیباف در ادامه تصریح کرد: البته ادامه تونل جنوبی به خیابان کرمان نیز در دست طراحی هست و تونل آن نیز اجرا شده است. بنابر این اگر عقب نشینی خیابان - که آن هم در طراحی ها دیده شده است - انجام شود، در آینده نزدیک دسترسی این تونل به اتوبان آهنگ نیز برقرار می شود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر تاثیر افتتاح تونل امیر کبیر بر کاهش ترافیک در منطقه مرکزی شهر تهران، گفت: با افتتاح این تونل حرکت از وسط بازار به سه راه امین حضور طی چهار دقیقه صورت می گیرد. این در حالی است که قبلا اگر شهروندان می خواستند این مسیر را به سمت خیابان انقلاب بروند، حداقل تا مقصد خیابان دماوند باید 30 تا 35 دقیقه در مسیر می بودند. بنابر این خروج از بازار از مشکلات جدی اینجا بود و این تونل نیز از وسط بازار برای خروج به بزرگراه امام علی (ع) که بزرگ ترین شریان شمالی و جنوبی شهر است، طراحی شده است.

دکتر قالیباف ادامه داد : در حال حاضر خروج از بازار حداکثر طی 5 دقیقه اتفاق می افتد.البته از این تونل ورود به بازار نداریم چرا که این تونل تنها طراحی خروج از بازار را پیش بینی کرده است.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه جمعیت منطقه 22 بر خلاف طرح جامع به بیش از یک و نیم میلیون نفر رسیده است، گفت: البته این آمار درستی نبوده و هیچ وقت جمعیت منطقه 22 یک و نیم میلیون نفر نیست. طراحی آنجا حدود 400 هزار نفر است و کار منطقه 22 نیز کاملا بر اساس طرح تفصیلی پیش می رود.

وی افزود: بر اساس طرح تفصیلی از ساخت و سازهای شمال اتوبان شهید همت و شهید خرازی جلوگیری شده است. اگر در شمال اتوبان شهید همت نیز احداثاتی انجام می شود، احداثات خدماتی است و نه مسکونی. در واقع شهربازی و امکانات تفریحی که آنجا پیش بینی شده، در حال ساخت است.

قالیباف در پایان گفت: منطقه 22 بر اساس همان طرح 1404 پیش می رود و هرگز ظرفیت جمعیت پذیری آن منطقه بیش از این نیست،البته باید توجه داشت که منطقه 22 قبلا منطقه برخوردار نبوده است اما با سرمایه گذاری که در آنجا صورت گرفته و امکاناتی که فراهم شده، این منطقه جزو مناطق برخوردار شده و امروز بیشتر در چشم می آید. بنابر این مردم بیشتر مشتاق هستند که به آنجا بروند اما بارگذاری و ساخت و ساز این منطقه خارج از طرح تفصیلی نخواهد بود.

بر اساس این گزارش ، روبان افتتاح تونل هوشمند امیر کبیر در میان انبوه جمعیت به دست پدر یکی از شهدای دوران دفاع مقدس قیچی و این تونل افتتاح شد.

1388 بازدیدکننده
 
سیستم پیامک رایگان
فراموشی رمز عبور
نام کاربر  
رمز عبور  
پشتيباني
Powered by Saeed Shafia